Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > Kadıköy Meydanı - Haydarpaşa - Harem Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 24/12/2009 14:42
Kadıköy Meydanı - Haydarpaşa - Harem Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması
Tüm üst ölçekli plan kararlarını irdeleyip yeniden değerlendirilen, proje alanında yakın ve uzak çevre ile bütünleşmesini sağlamaya yönelik yeni mekansal düzenleme ve işlevsel ilişkileri kuran, Kartal'dan Moda'ya ve diğer tarafta Üsküdar'dan Harem'e kadar uygulanmış ya da projeleri hazırlamış sahil düzenlemelerini irdeleyerek proje alanı ile ilişkilendiren, proje alanı ulaşım altyapısını üst ölçekli plan kararları doğrultusunda irdeleyip yeniden oluşturan, Anadolu yakasının en önemli merkezlerinden biri olan Kadıköy İskele Meydanı ve yakın çevresine yeni bir kimlik kazandıran, proje alanının kaybolan tarihsel ve kültürel kimlik değerlerinin yeniden ön plana çıkarılmasını sağlayan, güzel sanatları teşvik eden, kentsel dönüşüm fikir projeleri elde etmektir.
Katılım Ücreti100,000,000 Türk Lirası
Yarışma TipiUlusal, Tek Aşamalı
Adres
Yarışma DilleriTürkçe
Yarışmanın ilan edilmesi20/12/2000
Kazananların açıklanması2001
Teslim tarihi18/04/2001
Kolokyum15/06/2001
Jüri ÜyeleriAsli Jüri Üyesi
Vedia Dökmeci
Uğur Erkman
Cengiz Giritlioğlu
Fatih Gorbon
Zekai Görgülü
Aykut Karaman
Muammer Onat
Mete Ünal
Nadir Yayla

Ödüller1. Ödül: 40.000.000.000 Türk Lirası
2. Ödül: 30.000.000.000 Türk Lirası
3. Ödül: 25.000.000.000 Türk Lirası
4. Ödül: 20.000.000.000 Türk Lirası
5. Ödül: 15.000.000.000 Türk Lirası
1. Mansiyon: 8.000.000.000 Türk Lirası
2. Mansiyon: 8.000.000.000 Türk Lirası
3. Mansiyon: 8.000.000.000 Türk Lirası
4. Mansiyon: 8.000.000.000 Türk Lirası
5. Mansiyon: 8.000.000.000 Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Can Kubin (Müellif)
Selami Demiralp (Müellif)
Zeki Ülkenli (Müellif)
Oytun Deliktaş (Müellif)
Şuayip Çavuşlar (Müellif)
Derya Duman (Yardımcı)
Cem H. Türkel (Yardımcı)
Seda Ünlü (Yardımcı)

2. Ödül
Bünyamin Derman (Müellif)
Selim Velioğlu (Müellif)
Ali Yönet (Yardımcı)
Ali Akarsu (Yardımcı)
Yüksel Demir (Danışman)
Yılmaz Kuyumcu (Danışman)

3. Ödül
M.Emre Ergül (Müellif)
Ebru Yılmaz (Müellif)
Seçkin Kutucu (Müellif)
Yonca T. Kutucu (Yardımcı)
Ülkü İnceköse (Yardımcı)
Zeynep Durmuş Arsan (Yardımcı)

4. Ödül
Sedvan Teber (Müellif)
Semra Teber Yener (Müellif)
Kerem Yeşilkaya (Yardımcı)
Figen Yücel (Danışman)
Onur Basri Çamurlu (Danışman)

5. Ödül
Nurbin Paker Kahvecioğlu (Müellif)
Hüseyin Kahvecioğlu (Müellif)
Ayşe Sevil Yetkin (Müellif)
Serhan Sarıpınar (Yardımcı)
Hakan Aldoğan (Yardımcı)
Emre Özdinler (Yardımcı)

1. Mansiyon
Necati İnceoğlu (Müellif)
Mine İnceoğlu (Müellif)
Hasan Şener (Müellif)
Ahmet Cengiz Yıldızcı (Müellif)
Bülent Çetin (Müellif)
Fulya Özsel Akipek (Müellif)
Aslıhan Şenel (Müellif)
İsmail Acar (Danışman)
Fuat Taşkıranoğlu (Yardımcı)
Alpay Adalı (Yardımcı)
Hakan Bağcı (Yardımcı)
Duygu Gülaydın (Yardımcı)

2. Mansiyon
Sinan Mert Şener (Müellif)
Mehmet Şener Ocakçı (Müellif)
M. Ali Yüzer (Müellif)
Engin Eyyüpoğlu (Müellif)
Neslihan Palaoğlu (Yardımcı)
Cüneyt Sezer (Yardımcı)
Onur Yüzer (Yardımcı)
Mert Ayanoğlu (Yardımcı)
İnanç Şanver (Yardımcı)

3. Mansiyon
Deniz Aslan (Müellif)
Arda İnceoğlu (Müellif)
İpek Yürekli (Müellif)
Funda Yirmibeşoğlu (Müellif)

4. Mansiyon
Zehra Füsun Otaner (Müellif)
Sami Ata Turak (Müellif)

5. Mansiyon
Ervin Garip (Müellif)
Banu Başeskici (Müellif)
İmge Tekin (Yardımcı)
Halit Coza (Yardımcı)

Satınalma
Hülya Yürekli (Müellif)
Ferhan Yürekli (Müellif)
Özlem Berber (Müellif)
Hilmi Güner (Danışman)
Ali Osman Öztürk (Müellif)
Eren Başak (Müellif)
Hüseyin Bütüner (Müellif)
Baran İdil (Danışman)
Engin Akçin (Müellif)
Feride Önal (Müellif)
Turgut Toydemir (Müellif)
Akın Eryoldaş (Müellif)
Haluk Gerçek (Müellif)
Pınar Atay (Müellif)
Müge Şensal (Müellif)
Tuncer Çakmaklı (Müellif)
Tamer Başbuğ (Müellif)
Hasan Özbay (Müellif)