Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > Uluslararası Taksim Meydanı Düzenlemesi Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 30/06/2008 17:58
Uluslararası Taksim Meydanı Düzenlemesi Proje Yarışması
Meydanların gelişme potansiyeli gözönünde buludurularak, çağdaş şehircilik, ulaşım, peyzaj, estetik ve tarihi/kültürel dokunun koruma ve kullanılmasına yönelik çözümlerin elde edilmesi ve bu vesile ile güzel sanatların teşvik edilmesi biçiminde açıklanıyor. Yarışma İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nca isimleri belirlenmiş yerli ve yabancı şehircilik/mimarlık bürolarıyla, ilgili üniversitelerin davet edilmesi ile yapılmakta.
Yarışma TipiUluslararası, Sınırlı
Adres
Kazananların açıklanması1987
Jüri ÜyeleriDanışman Jüri Üyesi
Bedrettin Dalan
Haluk Öztürkatalay
Atanur Oğuz
Gündüz Gökçe
Namık Kemal İzler
Tankut Ünal

Asli Jüri Üyesi
Kemal Ahmet Aru
Mehmet Çubuk
Doğan Tekeli
Kemal Kutlu
Muammer Onat

Yedek Jüri Üyesi
Aykut Karaman
Kemal İpek

Ödüller1. Ödül: 15.000.000 Türk Lirası
2. Ödül: 10.000.000 Türk Lirası
3. Ödül: 7.000.000 Türk Lirası
Mansiyon: 3.000.000 Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Vedat Dalokay (Müellif)
Hakan Dalokay (Müellif)
Saadettin Tanrıseven (Müellif)
Mehtap Susmazer (Müellif)
Metin Ozan (Müellif)

2. Ödül
Orhan Berk (Müellif)
Salih Sağlamer (Müellif)
Turgay Ateş (Müellif)
Hüseyin Bütüner (Müellif)

3. Ödül
Necati İnceoğlu (Müellif)
Mine İnceoğlu (Müellif)
Hasan Şener (Müellif)
Ahmet Cengiz Yıldızcı (Müellif)
Sinan Mert Şener (Müellif)
Fitnat Ataş (Müellif)
Cem İlhan (Müellif)
Selda Çapraz (Müellif)
Çiğdem Öniz (Müellif)
Arda İnceoğlu (Müellif)
Viktor Pardorokes (Müellif)
Ata Turan (Müellif)
Mürsel Selçuk (Müellif)
Nadir Yayla (Müellif)

1. Mansiyon
Mete Ünal (Müellif)
Derya Akşit (Müellif)
Ferit Akşit (Müellif)
Oğuzhan Özcan (Müellif)
İsmet Vildan Alptekin (Müellif)
Tamer Oruç (Müellif)
Muammer Oruç (Müellif)
Arzu Ünal (Müellif)

2. Mansiyon
Barbaros Sağdıç (Müellif)
Almıla Sağdıç (Müellif)

3. Mansiyon
Fatma Ülke Aren (Müellif)
Ayla Karacabey (Müellif)
Yaprak Karlıdağ (Müellif)
Efrah Fenman (Müellif)
Nilgün Kıyak (Müellif)
Çiğdem Parlar (Müellif)
Bülent Günay (Müellif)
Cemile Keçik (Müellif)
Sevim Onursal (Müellif)
Şenol Aydemir (Müellif)

4. Mansiyon
Hande Suher (Müellif)
Radi Birol (Müellif)
Orhan Çakmakoğlu (Müellif)
Esad Suher (Müellif)
Ümit Yılmaz (Müellif)
Şule İnankul (Müellif)
İbrahim Ataç (Müellif)
Lale Berköz Akkal (Müellif)
Nilgün Ergun (Müellif)
Perver Korça (Müellif)
Mehmet Ocakçı (Müellif)
Saygın Sansoy (Müellif)
Arzu Yılmaz (Müellif)
Yeşim Yalı (Marulyalı) (Müellif)
Hande Akarca (Müellif)
Mahmut Anlar (Müellif)

5. Mansiyon
Robert S. Godill (Müellif)
Celeste Brown (Müellif)
Dana Barbera (Müellif)

6. Mansiyon
Charles Moore (Müellif)
Arthur W. Andersson (Müellif)
Charles Mell Lawrence (Müellif)
Donlyn Lyndon (Müellif)
Marvin Buchanan (Müellif)