Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 11/01/2011 17:45
İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması
Yarışmanın konusu; İzmir Körfezi'nin Kuzey Kıyısında, Karşıyaka İlçesi'nde yer alan ve şartname ekinde verilen imar planında Kültürel Tesis (Opera) olarak ayrılmış alan ve yakın çevresine ait, programa uygun olarak kültürel, sanatsal, potansiyel değerlere cevap verecek bir Opera Binası ve çevre düzenleme projesinin elde edilmesidir.
İşverenİzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Katılım Ücreti100 Yeni Türk Lirası
Yarışma TipiUlusal, Açık & Serbest, İki Aşamalı
Katılım ŞartlarıYarışmaya katılacak yarışmacıların aşağıdaki hususları yerine getirmesi şarttır. Ekip olarak katılanların
her birinin, bu maddenin (g) bendi dışında, diğer koşulların tamamına uymaları zorunludur. Ekip olarak
katılanların, idareyle ilişkilerinin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere, ekipten birini ekip temsilcisi olarak
belirtmesi gerekir. Yarışmaya ekip olarak katılan ortakların her biri idareye karşı müşterek ve
müteselsilen sorumludurlar.
a) Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mimarlar Odası üyesi olmak ve meslekten men cezalısı
durumunda olmamak,
b) Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,
c) Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları,
yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,
d) Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak,
e) Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve
onaylamakla görevli olmamak,
f) Yarışmayı açan idare adına hareket eden ve söz konusu yarışma çalışmalarında yer alan
danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak,
g) Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılanlardan bir
kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir).
h) Yarışmaya katılmak isteyen yarışmacıların, şartname bedeli olan 100.-TL’yi (Yüz Türk Lirası) idarenin
Vakıflar Bankası İzmir Finans Market Şubesi'ndeki 00158007292289040 nolu bankomat cari
hesabına, İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması Katılım Bedeli notuyla
yatırmaları, şartname almaları ad, soyad, T.C. kimlik numarası, adres ve iletişim bilgilerini bırakmaları
zorunludur.
Adres
Yarışmanın ilan edilmesi22/03/2010
Soru sorma için son gün01/04/2010
Cevapların duyurulması08/04/2010
Birinci aşamanın sonuçlanması28/05/2010
Son başvuru tarihi28/05/2010
Birinci aşama jüri toplantısı04/06/2010
İkinci aşamanın sonuçlanması13/08/2010
İkinci aşama jüri toplantısı17/08/2010
Kazananların açıklanması20/08/2010
Jüri ÜyeleriDanışman Jüri Üyesi
Aziz Kocaoğlu
Serpil Baran
Ali Rıza Gülerman
Rengim Gökmen
Aytül Büyüksaraç
Hasan Topal
Şükrü Kemal Suner

Asli Jüri Üyesi
Celal Abdi Güzer
Emre Arolat
Erkut Şahinbaş
Haydar Karabey
Hikmet Gökmen
Muzaffer Tunçağ
Semra Uygur

Yedek Jüri Üyesi
Abdullah Uzun
Seçkin Kutucu
Sedat Baylan
Dürrin Süer

Raportör
Gülben Özsoy
Ridade Selek
Alicihaner Şahin
Nurcan Çakmak

Ödüller1. Ödül: 50.000 Yeni Türk Lirası
2. Ödül: 40.000 Yeni Türk Lirası
3. Ödül: 30.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 20.000 Yeni Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Mehmet Kütükçüoğlu (Müellif)
Ertuğ Uçar (Müellif)
Mert Üçer (Müellif)
Onur Ali Akın (Müellif)
Emiliano Bugatti (Yardımcı)
İrem Güçlü (Yardımcı)
Ali Can Atabey (Müellif)
Uğur Seymen (Danışman)
Serhan Çaycılar (Danışman)
Serhan Bucak (Danışman)
Aygen Kancı (Danışman)
Sorgun Akkor (Danışman)
Caner Bilgin (Müellif)
Anne Minors (Danışman)
John Risley (Danışman)
Paul Scott (Danışman)
Robert Essert (Danışman)

2. Ödül
Hakkı Can Özkan (Müellif)
Dilek Topuz Derman (Müellif)
Semih Arslan (Yardımcı)
Uğur Seymen (Danışman)
Zühtü Ferah (Danışman)
Mehmet Karadurak (Danışman)
Başak Taş (Danışman)
Mehmet Çalışkan (Danışman)

3. Ödül
Erhan Vural (Müellif)
Ozan Soya (Müellif)
Uğur Seymen (Danışman)
Zühtü Ferah (Danışman)
Mehmet Karadurak (Danışman)
Başak Taş (Danışman)
Mehmet Çalışkan (Danışman)

1. Mansiyon
Burak Pelenk (Müellif)
Sinan Gümrükçüoğlu (Yardımcı)
Zeynep Güngör (Yardımcı)
Tolga Bozyiğit (Danışman)
Mehmet Alp Olcaytu (Danışman)
Serdar Tosun (Danışman)
Seda Kurt (Danışman)
Peter Angier (Danışman)
Joseph Hardy (Danışman)
Stefan Rizo (Yardımcı)
Ceren Kerpiç (Yardımcı)
Gözde Sazak (Yardımcı)
Sezen Bilge (Yardımcı)
Ceyda Özbilen (Yardımcı)
Eda Ekim (Yardımcı)

2. Mansiyon
Cem İlhan (Müellif)
Tülin Hadi (Müellif)
Emine Derya Ertan (Müellif)
Şefika Güner (Müellif)
Aydoğan Özsoy (Yardımcı)
Erdinç Özkara (Danışman)
Ayşegül Yıldız (Danışman)
Belgin Merey (Danışman)
Pınar Şenkaynak (Danışman)

3. Mansiyon
Nurbin Paker Kahvecioğlu (Müellif)
Hüseyin Kahvecioğlu (Müellif)
Melis Nur İhtiyar (Müellif)
Elçin Kara (Müellif)
Özkan Yalçın (Danışman)
Sabit Cevat Tanrıöver (Danışman)
Tülay Kanıt (Danışman)
Ebru Erbaş (Danışman)
Oğuz Cem Çelik (Danışman)
Nurgün Tamer Bayazıt (Danışman)

4. Mansiyon
Mehmet Yiğit Öztürk (Müellif)
Bünyamin Derman (Müellif)
Saro Dionyan (Müellif)
Deniz Çiler Erkan (Müellif)
Uğur Seymen (Danışman)
Zühtü Ferah (Danışman)
Mehmet Karadurak (Danışman)
Başak Taş (Danışman)
Mehmet Çalışkan (Danışman)

5. Mansiyon
Ömer Selçuk Baz (Müellif)
Emine Didem Durakbaşa (Müellif)
Ege Battal (Yardımcı)
Mehmet Cihan Poçan (Yardımcı)
Feridun Gültekin (Danışman)
Kemal Ulaş Işın (Danışman)
Berrin Yavuz (Danışman)
Sultan Gündüz (Danışman)
Arda Yavuz (Müellif)
Sezi Zaman (Yardımcı)
Çiçek Şadiye Tezer (Yardımcı)
Melek Kılınç (Yardımcı)
Ayşe Sabah (Yardımcı)

6. Mansiyon
Rahmi Uysalkan (Müellif)
Esra Doğu (Yardımcı)
Gülay Mizan Yamanlı (Yardımcı)
Ege Battal (Yardımcı)
Mehmet Cihan Poçan (Yardımcı)
Galip Topönder (Danışman)
Kemal Ulaş Işın (Danışman)
Berrin Yavuz (Danışman)
Sultan Gündüz (Danışman)
Arda Yavuz (Müellif)
Hanefi Sekmen (Yardımcı)
Doğucan Temizel (Yardımcı)
Barış Öztürk (Yardımcı)
Elif Gökmen (Yardımcı)
Ayşe Sabah (Yardımcı)

7. Mansiyon
Münir Fındık (Müellif)
Bengihan Fındık (Yardımcı)
Atilla Uçar (Danışman)
Nahit Abak (Danışman)
Özcan Yücedağ (Danışman)
Arzu Güç (Danışman)
S. Türker Talayman (Danışman)

8. Mansiyon
Boran Ekinci (Müellif)
Hakan Dalokay (Müellif)
Evren Öztürk (Yardımcı)
Deniz Okten (Yardımcı)
Handenur Yazıcı (Yardımcı)
Yeliz Tekin Yeşilçimen (Yardımcı)
Nilay Arslan (Yardımcı)
Roysi Ojalvo (Yardımcı)
Bülent Deveci (Danışman)
Cafer Aktürk (Danışman)
Yaşar Arzu İşeri Dirlik (Danışman)
Nurat Ayter (Danışman)
Selin Etkinöz (Danışman)
Mehmet Çalışkan (Danışman)
Kıvanç Sayın (Danışman)

9. Mansiyon
Tevfik Tozkoparan (Müellif)
Emre Ulaş (Müellif)
Ufuk Ersoy (Müellif)
Dinçer Savaşkan (Yardımcı)
Berrin Terim (Yardımcı)
Güven İncirlioğlu (Danışman)
Arif Can Aysan (Danışman)
Sıddık Erdoğan (Danışman)
Arzu Kutkam Nuhoğlu (Danışman)
Ercan Ağar (Danışman)
Cüneyt Anadolu (Danışman)
Emre Çulban (Danışman)
Rob Harris (Danışman)
Ned Crowe (Danışman)
Alex Wardle (Danışman)