Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > ODTÜ Öğrenci Merkezi Binası ve ODTÜ Meydanı Mimari Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 16/02/2011 14:34
ODTÜ Öğrenci Merkezi Binası ve ODTÜ Meydanı Mimari Proje Yarışması
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen ODTÜ ÖĞRENCİ MERKEZİ BİNASI ve ODTÜ MEYDANI Mimari Tasarım Yarışmasının amacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yerleşkesi içinde öğrenci etkinliklerinin yapılacağı bir binanın mimarî ve yakın çevre tasarım projesinin elde edilmesidir.Bu doğrultuda ODTÜ’de sayısı 23.000 civarında olan öğrencilerin kendi etkinliklerini yürütecekleri, toplumsal dayanışmalarını arttıracakları, farklı faaliyetleri düzenleyebilecekleri bir binanın; öğrenci yurtları ve spor alanları bölgesinde tasarlanarak yapılması amaçlanmaktadır.
İşverenODTÜ
Katılım Ücreti100 Yeni Türk Lirası
Yarışma TipiUlusal, Açık & Serbest, Tek Aşamalı
Katılım Şartlarıa) Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB), Mimarlar Odası üyesi olmak ve meslekten men cezalısı durumunda olmamak
b) Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak
c) Jüri üyeleri (danışman, asil, yedek) ve raportörler ile bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak
d) Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak
e) Yarışma şartnamesinde öngörülen özel koşullara uymak
f) Şartname alarak isim, adres ve e-posta adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılacaklardan sadece bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir)
g) Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla ilgili görevli olmamak
h) Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak gerekmektedir. Ayrıca:
ı) Ekip olarak katılanların her birinin, bu maddenin (f) bendi dışında, diğer şartların tamamına uymaları zorunludur.
i) Ekip olarak katılanların, idareyle ilişkilerin yürütülmesi ile sınırlı olmak üzere, ekipten bir kişiyi ekip temsilcisi olarak belirlemesi gerekmektedir. Ekip içinde danışman olarak ilgili uzmanlık alanlarından kişiler yer alabilirler.
j) Yarışmaya ekip olarak katılan ortakların her biri, idareye karşı müşterek ve müteselsilen sorumludurlar.
k) Yarışmacıların yer görme belgesi almak suretiyle yarışma alanını gördüklerini belgelemeleri gerekmektedir.
Adres

Yarışmanın ilan edilmesi25/05/2010
Soru sorma için son gün16/06/2010
Cevapların duyurulması19/06/2010
Son başvuru tarihi25/06/2010
Teslim tarihi26/07/2010
Jüri toplantısı30/07/2010
Kazananların açıklanması02/08/2010
Serginin açılması13/09/2010
Kolokyum20/09/2010
Ödüller1. Ödül: 25.000 Yeni Türk Lirası
2. Ödül: 20.000 Yeni Türk Lirası
3. Ödül: 15.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 7.500 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 7.500 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 7.500 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 7.500 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 7.500 Yeni Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Ferhat Hacıalibeyoğlu (Müellif)
Deniz Dokgöz (Müellif)
Turgut Şakiroğlu (Yardımcı)
Emre Sarıçelik (Yardımcı)
Yeliz Çermikli (Yardımcı)
Cemal Coşak (Danışman)
Salih Emre Damar (Danışman)
Gökçe Haver Toprak (Danışman)
Orhan Ersan (Müellif)

2. Ödül
Murat Tabanlıoğlu (Müellif)
Melkan Gürsel Tabanlıoğlu (Müellif)
Murat Cengiz (Yardımcı)
Çağrı Akay (Yardımcı)
M. Adnan Öğüt (Danışman)
Gürkan Görgün (Danışman)
Hüseyin Gülsoy (Danışman)
Zehra Aksu (Müellif)

3. Ödül
Adnan Aksu (Müellif)
Tayyibe Nur Çağlar (Müellif)
Ezgi Başar (Müellif)
Vasili Zlatovcen (Yardımcı)
Atilla Aksu (Yardımcı)
Serkan Nurman (Yardımcı)
Nesli Naz Aksu (Yardımcı)
Muhammet Raşit Ayparçası (Yardımcı)
Merve Çelik (Yardımcı)
Zafer Kınacı (Danışman)
Melih Özöner (Danışman)
Kemal Aykaç (Danışman)

1. Mansiyon
Onat Öktem (Müellif)
Ziya İmren (Müellif)
Emin Aldemir (Danışman)
Seden Çakıroğlu (Danışman)
Emre Aytemiz (Danışman)

2. Mansiyon
Hakan Demirel (Müellif)
Orhun Ülgen (Yardımcı)
Mustafa Uzman (Yardımcı)
Gülçin Dudu Acar (Yardımcı)
Haluk Demirel (Yardımcı)

3. Mansiyon
Seden Cinasal Avcı (Müellif)
Ramazan Avcı (Müellif)
Suzan Bahtiyar (Müellif)
Akif Yılmaz (Danışman)
Hamidreza Yazdani (Danışman)
Cemal Coşak (Danışman)
Ekrem Evren (Danışman)
Kemal Güravşar (Danışman)

4. Mansiyon
Murat Aksu (Müellif)
Ayşegül Akçay (Yardımcı)
Özlem Çatık (Yardımcı)
Osman Maskali (Yardımcı)
Gülşen Şahin (Yardımcı)
Ezgi Ak (Yardımcı)
Tülay Özçelik (Yardımcı)
Alev Uyar (Yardımcı)
Umut İyigün (Danışman)
Mehmet İyigün (Danışman)
Cafer Aktürk (Danışman)
Hayri Aydın (Danışman)

5. Mansiyon
Alişan Çırakoğlu (Müellif)
Ilgın Avcı (Müellif)
Çağrı Helvacıoğlu (Yardımcı)
Yıldız İpek Mehmetoğlu (Yardımcı)
Gülsun Parlar (Danışman)
Mehmet Karadurak (Danışman)
Eray Aydın (Danışman)