Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > Zonguldak Lavuar Koruma Alanı ve Çevresi Koruma, Planlama, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Düzenleme Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 25/08/2010 10:55
Zonguldak Lavuar Koruma Alanı ve Çevresi Koruma, Planlama, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Düzenleme Proje Yarışması
Zonguldak Lavuar Koruma Alanı ve Çevresi Koruma, Planlama, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Düzenleme Proje Yarışması” işidir. 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. maddesi ve MİMARLIK, PEYZAJ MİMARLIĞI, MÜHENDİSLİK, KENTSEL TASARIM PROJELERİ, ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA VE GÜZEL SANAT ESERLERİ YARIŞMALARI YÖNETMELİĞİ uyarınca, TMMOB Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Peyzaj Mimarları Odası üyelerinin katılımına açık, serbest, ulusal ve tek kademeli olarak yapılacaktır. Yarışmaya konu alan, kent merkezinde yer almakta ve kentin İstanbul girişinin ana ulaşım aksı olan Milli Egemenlik Caddesi’ne cepheli yaklaşık 8.3 hektar yüzölçümlü bir alanı kapsamaktadır.
İşverenZonguldak Belediyesi
Katılım Ücreti150 Yeni Türk Lirası
Yarışma TipiUlusal, Açık & Serbest, Tek Aşamalı
Katılım ŞartlarıYarışmaya en az bir mimar, bir şehir plancısı ve bir peyzaj mimarı bulundurmak koşulu ile TMMOB Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Peyzaj Mimarları Odası’na kayıtlı üyelerden oluşan ekipler katılabilir. Yarışmacı ekiplerin alanın niteliğine bağlı olarak diğer disiplin alanlarından danışmanlık hizmeti almaları tavsiye edilmektedir.

Yarışmaya katılacaklarda aranacak koşullar:

1.Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Peyzaj Mimarları Odası) üyesi olmak ve meslekten men cezalısı durumunda olmamak,
2.4734 ve 4735 sayılı kanunlar ile diğer kanunlardaki hükümler gereğince geçici veya sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklanmış olmamak,
3.Yarışma şartnamesinde öngörülen özel koşullara uymak,
4.Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,
5.Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların birinci dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanı olmamak,
6.Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak,
7.Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak,
8.Yarışmayı açan idarede yarışmayla ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,
9.Şartname alarak isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek ve şartname alındı belgesini almak (ekip adına bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir),
10.Yer görme belgesi almış olmak,
11.Bu şartlara uymayanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi, tasarımları yarışmaya katılmamış sayılacak ve isimleri, yarışmaya kabul edilmeme gerekçeleri ile birlikte üyesi oldukları meslek odasına bildirilecektir.
Adres

Yarışmanın ilan edilmesi30/03/2010
Soru sorma için son gün26/04/2010
Cevapların duyurulması03/05/2010
Teslim tarihi15/06/2010
Jüri toplantısı19/06/2010
Kazananların açıklanması24/06/2010
Kolokyum30/06/2010
Jüri ÜyeleriDanışman Jüri Üyesi
Erdal Ata
İsmail Eşref
Bektaş Açıkgöz
Burhan İnan
M. Yesari Sezgin
Turhan Demirtaş
Erdoğan Kaymakçı

Asli Jüri Üyesi
Gülşen Özaydın
Emre Madran
Aysun Özköse
Aslı Öğüt Erbil
Mehmet Nazım Özer
Kemal Özgür

Yedek Jüri Üyesi
Haluk Kara
Muhsin Maden
B. Aytuğ Aydoğdu
Necati Uyar

Raportör
Gülsüm Yılmaz
Özge Yüksel
Bekir Öztürk
Şengül Efe

Ödüller1. Ödül: 60.000 Yeni Türk Lirası
2. Ödül: 35.000 Yeni Türk Lirası
3. Ödül: 20.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 10.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 10.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 10.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 10.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 10.000 Yeni Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Oktan Nalbantoğlu (Müellif)
Ufuk Ertem (Müellif)
Okan Can (Müellif)
Tuğba Akyol (Müellif)
Abdullah Akagündüz (Yardımcı)
Metehan Koyaş (Yardımcı)

2. Ödül
Ahu Altan (Müellif)
Tuba Örüklü (Müellif)
Murat Kaya (Müellif)
M. Buğra Yerliyurt (Müellif)
Oktay Demiroğlu (Danışman)

3. Ödül
Meltem Şentürk (Müellif)
Eser Köken (Müellif)
Sevda Özkan İmamoğlu (Müellif)
Ceyda Sungur (Müellif)
Esra Alkım Karaağaç (Müellif)
Deniz Kimyon (Yardımcı)

1. Mansiyon
Ayhan Usta (Müellif)
Gülay Keleş Usta (Müellif)
Ali Kemal Şeremet (Müellif)
Engin Aktaş (Müellif)
Selin Karaibrahimoğlu (Müellif)

2. Mansiyon
Ervin Garip (Müellif)
Banu Garip (Müellif)
Alev Özhan (Müellif)
Kamer Özaydan (Müellif)
Deniz Başar Erol (Yardımcı)
Turan Altıntaş (Yardımcı)
Didem Sağlam (Yardımcı)

3. Mansiyon
Yuvacan Atmaca (Müellif)
Mert Üçer (Müellif)
Mutlu Oral (Müellif)
Enise Burcu Karaçizmeli (Müellif)
Sevil Şeten (Müellif)

4. Mansiyon
Selami Demiralp (Müellif)
Murat Özdöver (Müellif)
Nihan Özdöver (Müellif)
Orhan İlksoy Bostancıoğlu (Müellif)
Oytun Deliktaş (Müellif)
Ergin Ünver (Yardımcı)
Deniz Erbük (Yardımcı)
Redife Kolçak (Yardımcı)

5. Mansiyon
Hilmi Evren Erdin (Müellif)
Oya Erdin (Müellif)
Metin Büyükkestelli (Müellif)
Ebru Güller (Müellif)
Özgür Güller (Müellif)
Burcu Seba (Müellif)
Oya Yertutmazlar (Müellif)
Bahar Hamzaoğlu (Yardımcı)

Satınalma 1
Murat Polat (Müellif)
Elvan Ebru Omay (Müellif)
Semiha Derya Engin (Müellif)
Ayşegül Ada Gürbüz (Müellif)
Tolga Karakayalı (Yardımcı)
Öznur Saka (Yardımcı)
Buket Tatoğlu (Yardımcı)
Tuğba Kılıç (Yardımcı)

Satınalma 2
Günay Erdem (Müellif)
Sunay Erdem (Müellif)
Emel Akdemir (Müellif)
Alper Çabuk (Danışman)
Saye Çabuk (Danışman)
Ada Erdem (Yardımcı)
Tunç Angın (Yardımcı)
Merve Harmancı (Yardımcı)
Benan Dönmez (Yardımcı)

Satınalma 3
Cihat Ünaldı (Müellif)
Ayşen Gümrükçü Çetiner (Müellif)
Beste Erel (Müellif)
Merve Özbay (Müellif)
Gözde Ağırtan Ünaldı (Müellif)

Satınalma 4
Halis Saygı (Müellif)
Barış Ekmekçi (Müellif)
İsmihan Durgun (Müellif)
Onur Topuz (Müellif)
Sinem Özdede (Müellif)
Gülistan Durmaz (Danışman)
Cafer Akdeniz (Danışman)
Mersel Bujak (Danışman)