Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > TOKİ İstanbul Kayabaşı Bölgesi için Konut Tasarımı Mimari Fikir Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 02/12/2010 16:51
TOKİ İstanbul Kayabaşı Bölgesi için Konut Tasarımı Mimari Fikir Proje Yarışması
T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), mimarların katılımına açık Kayabaşı Bölgesi için bir konut tasarımı mimari fikir yarışması düzenliyor.

Bu yarışma, Mimarlar Odası üyesi mimarlarımıza açık olan ve sürekli gelişerek değişen toplumsal, kültürel ve kişisel kullanıcı gereksinimlerini ve beklentilerini düşünüp yorumlamaya, "yeni yaşam çevreleri, kentsel tasarım, konut mimari tasarımı ve konut yapım sistemleri" konusunda yenilikçi önerileri geliştirmeye bir davettir.

Yarışmanın alanı İstanbul Avrupa Yakasında, kent mekezinin kuzeybatısında ve kentin mücavir alanında yer alan Kayabaşı bölgesidir. Yarışmacılar Kayabaşı toplu konut alanında yer alan yapı adaları için öneri geliştireceklerdir.

Yarışmacılardan, doğal, ekolojik ve enerji duyarlılığı göz önünde bulundurularak engelsiz, güvenli, ekonomik, sürdürülebilir, mesleki ve bilimsel etik açısından toplumsal tutarlılığı olan çevre ve yapı önerileri geliştirmeleri beklenmektedir.

Ayrıca yarışmacılar, kentsel tasarım çerçevesinde bu bölge ile ilgili öneri ve mimarisini geliştirecekleri konut tiplerinin söz konusu bölgedeki yapı adalarında nasıl var olacağı ile ilgili çizimlerini hazırlayacaklardır.
İşverenTOKİ
Katılım Ücreti50 Türk Lirası
Yarışma TipiUlusal, Açık & Serbest, Fikir Yarışması, Tek Aşamalı
Adres

Kayıtların başlaması18/02/2009
Yarışmanın ilan edilmesi18/02/2009
Soru sorma için son gün10/03/2009
Cevapların duyurulması13/03/2009
Teslim tarihi12/05/2010
Jüri inceleme süresinin başlaması20/05/2010
Kazananların açıklanması26/05/2010
Jüri ÜyeleriDanışman Jüri Üyesi
Ayşe Çalkan
Ahmet Haluk Karabel
Yeşim Turhan
Vacit İmamoğlu
Hasan Özbay
Mustafa Mürşit Günday

Asli Jüri Üyesi
Haluk Pamir
Fulin Bölen
Tuncer Çelik
Yurdanur Dülgeroğlu Yüksel
Can M. Hersek
Sare Sahil
Mehmet Emin Tuna

Yedek Jüri Üyesi
Hüseyin Cengiz
Hüseyin Bütüner
Mete Öz
Adnan Toksoy

Raportör
Caner Sarıca

Ödüller9. Mansiyon: 40.000 Türk Lirası
9. Mansiyon: 40.000 Türk Lirası
KazananlarSatınalma 1
Hasan Sıtkı Gümüşsoy (Müellif)
Özlem Bütün (Yardımcı)
Bige Aytuğ (Yardımcı)
Çiğdem Karamürsel (Yardımcı)
Nursen Gümüşsoy (Yardımcı)

Satınalma 2
Mustafa Burak Sağlıkova (Müellif)
Korkut Yıldırım (Müellif)
Hüseyin Yalçın Sağlıkova (Danışman)

Satınalma 3
Tolga İltir (Müellif)
Ersin Pögün (Müellif)
Kıvılcım Duruk (Danışman)
Ahmet Alkan (Yardımcı)

Satınalma 4
Zeynep Dinler (Müellif)
Ahmet Verdil (Müellif)
Demet Dinler (Yardımcı)

Satınalma 5
Özgür Kerem Bulur (Müellif)
Kamil Kaptan (Müellif)

Satınalma 6
Hakkı Akyol (Müellif)
Assmann Beraten (Danışman)
Miriam Carames-Miller (Yardımcı)
Jacqueline Jacobs (Yardımcı)
Bedri Murat Büyükalp (Yardımcı)

Satınalma 7
Ayhan Usta (Müellif)
Evrim Düzenli (Müellif)

Satınalma 8
Mehmet Zafer Ünal (Müellif)
Bike Ünal (Danışman)
Yunus Engindeniz (Danışman)

Eşdeğer Ödül 1
Rahmi Uysalkan (Müellif)
Emine Didem Durakbaşa (Müellif)
Volkan Taşkın (Müellif)
Gülay Mizan Yamanlı (Danışman)
Aslin Ersan (Yardımcı)
Mehmet Cihan Poçan (Yardımcı)

Eşdeğer Ödül 2
Gökhan Kulöz (Müellif)
Murat Yüksel (Müellif)
Erol Çöpoğlu (Müellif)
Serdar Eker (Müellif)
Sinan Gürçay (Danışman)
Zeyat Hattapoğlu (Danışman)
Jülide Alp (Danışman)
Emrah Karabayır (Danışman)
Nusret Arslan (Yardımcı)
Mualla Ergüder (Yardımcı)
Yusuf Uyar (Yardımcı)
Yalınay Gürçay (Yardımcı)
Güray Çöpoğlu (Yardımcı)

Eşdeğer Ödül 3
Esen Selçuk Avcı (Müellif)
Peter Clegg (Danışman)
Bill Gething (Danışman)
Nil Aynalı (Yardımcı)
Ebru Belentepe (Yardımcı)
Tomasz Borowiak (Yardımcı)
Alper Derinboğaz (Yardımcı)
Koldo Gil (Yardımcı)
Artan Hysa (Yardımcı)
Avşar Karababa (Yardımcı)
Markus Lehto (Yardımcı)
Burak Ünder (Yardımcı)

Eşdeğer Ödül 4
Nimet Aydın (Müellif)
Ali Düzdağ (Yardımcı)
Ebru Öztürk (Yardımcı)
Seda Aydın (Yardımcı)
Tuğrul Büyükköken (Yardımcı)
Mürvet Şahin (Yardımcı)
Esra Güven (Yardımcı)

Eşdeğer Ödül 5
Gökhan Kodalak (Müellif)
Tuğçe Akbay (Yardımcı)

Eşdeğer Ödül 6
Cem İlhan (Müellif)
Keriman Afyonlu (Yardımcı)
Türkan Kahveci (Yardımcı)
Aydoğan Özsoy (Yardımcı)
Sezgin Bilgin (Yardımcı)

Eşdeğer Ödül 7
Özgür Bingöl (Müellif)
İlke Barka (Müellif)
Emre Savga (Müellif)
Tuğba Bilgiç (Müellif)

Eşdeğer Ödül 8
Derya Ekim Öztepe (Müellif)
Ozan Öztepe (Müellif)
Taylan Akgün (Danışman)
Süleyman Akım (Danışman)
Deniz Çubukçu (Yardımcı)
Betül Karanfil (Yardımcı)