Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > Uludağ Milli Parkı I. ve II. Gelişim Bölgeleri Peyzaj Planlama, Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 31/08/2010 09:51
Uludağ Milli Parkı I. ve II. Gelişim Bölgeleri Peyzaj Planlama, Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması
Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği uyarınca Uludağ Milli Parkı I. ve II. Gelişim Bölgeleri'nin ulusal ve uluslararası düzeyde ekolojik, estetik, işlevsel ve ekonomik açılardan, koruma ilkeleri ve koruma-kullanma dengesi gözetilecek şekilde iyileştirilmesine yönelik tasarım ilkelerinin ortaya koyulması, bu bağlamda peyzaj planlama, kentsel tasarım ve mimari proje ölçeklerinde fikirlerin üretilmesi, ekolojik, estetik, işlevsel ve ekonomik çağdaş çözümlerin araştırılması amacıyla bir mimari proje yarışması düzenliyor.
İşverenÇevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Katılım Ücreti100 Yeni Türk Lirası
Yarışma TipiUlusal, Açık & Serbest, Tek Aşamalı
Katılım Şartları- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin (TMMOB), Mimarlar Odası, Peyzaj Mimarları Odası, Şehir Plancıları Odası’ndan herhangi birinin üyesi olmak ve meslekten men cezası almamış olmak,
- Jüri üyelerini ve Raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,
- Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörler ile, bunların birinci dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,
- Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak,
- Yarışmayı açan idarede yarışmayla ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,
- Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak,
- Şartname alıp isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek (Ekip olarak katılanlardan bir kişinin bu şartı yerine getirmesi yeterlidir),
- Yer görme belgesi almış olmak.
Adres

Soru sorma için son gün10/09/2008
Cevapların duyurulması22/09/2008
Teslim tarihi07/11/2008
Jüri toplantısı21/11/2008
Kazananların açıklanması05/12/2008
Serginin açılması17/12/2008
Kolokyum20/12/2008
Serginin kapanması31/12/2008
Jüri ÜyeleriDanışman Jüri Üyesi
R.Müfit Akbulut
Zerrin Ebren
Hakan Koyunlular

Asli Jüri Üyesi
Mustafa Eldemir
Nilüfer Akıncıtürk
Neslihan Dostoğlu
Alper Çabuk
Jülide Tamzok
Hakan Bebek
Murat İlkme

Yedek Jüri Üyesi
Mahir Küçük
Nilgül Karadeniz
Adnan Gencer
Serpil Yıldırım

Raportör
Gencay Serter
Selçuk Özmen
Müge Altınalan
Aysun Özkan
Münevver Özen
Serpil Özkan

Ödüller1. Ödül: 100.000 Yeni Türk Lirası
2. Ödül: 70.000 Yeni Türk Lirası
3. Ödül: 50.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 30.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 30.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 30.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 30.000 Yeni Türk Lirası
Mansiyon: 30.000 Yeni Türk Lirası
Satınalma 1: 10.000 Yeni Türk Lirası
Satınalma 2: 10.000 Yeni Türk Lirası
Satınalma 3: 10.000 Yeni Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Ahmet Oktan Nalbantoğlu (Müellif)
Ufuk Ertem (Müellif)
Okan Can (Müellif)
Tuğba Akyol (Müellif)
Sevgi Çalı (Yardımcı)
Emrah Yılmaz (Yardımcı)
Ozan Hatipoğlu (Yardımcı)
Onur Ateş (Yardımcı)
Metehan Koyaş (Yardımcı)
Abdullah Akagündüz (Yardımcı)

2. Ödül
Murat Bektaş (Müellif)
Murat Z. Memlük (Müellif)
Özge Özdemir (Müellif)
Nigar Günizi Memlük (Müellif)
Burçak Üzel (Müellif)

3. Ödül
Can Kubin (Müellif)
Zeynep Eraydın (Müellif)
Orçun Ersan (Müellif)
Derya Duman (Müellif)
Berk Kesim (Müellif)
Ahmet Polat (Müellif)
Oytun Deliktaş (Danışman)
Halis Özkan (Yardımcı)
Mehmet Erol (Yardımcı)
Burcu Polat (Yardımcı)

1. Mansiyon
Gökhan Kulöz (Müellif)
Doğan Onur Araz (Müellif)
Oknur Çalışkan (Müellif)
Murat Yüksel (Müellif)
Salih Çıkman (Müellif)
Mehmet Zeyat Hattapoğlu (Müellif)
Jülide Alp (Müellif)
Koray Hendekçi (Danışman)
Mehmet Düzen (Yardımcı)
Muhammed Sait Uyar (Yardımcı)
Harun Karabulut (Yardımcı)

2. Mansiyon
Ramazan Avcı (Müellif)
Seden Cinasal Avcı (Müellif)
Mustafa Necati Gündüz (Müellif)
Aslıhan Coşkun (Müellif)
Buket Ergin (Müellif)
Kenan Bilhan (Danışman)
Doğuş Baldan (Danışman)
Eda Tuna (Yardımcı)

3. Mansiyon
Zeynep Dinler (Müellif)
Ahmet Verdil (Müellif)
İrem Yaylalı (Yardımcı)
Demet Ş. Dinler (Yardımcı)

4. Mansiyon
Süleyman Akkaş (Müellif)
Ahmet Çorapçıoğlu (Müellif)
Nihal Şenkaya Akkaş (Müellif)
Gökçe Nazan Gündüz (Yardımcı)
Şehri Kaygısız (Yardımcı)
Semih Arslan (Yardımcı)
Utkan Yönter (Yardımcı)
Begüm Tarakçı (Yardımcı)

5. Mansiyon
Devrim Çimen (Müellif)
Sertaç Erten (Müellif)
Sultan Gündüz (Müellif)
Berat Çokal (Danışman)
Emin Kaya (Danışman)
Aytun Coşkun (Yardımcı)
Didem Cengiz (Yardımcı)
İdil Akyol (Yardımcı)