Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > Yaya Üst Geçitleri Fikir Projesi Yarışması Topkapı Mevkisi PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 15/10/2011 10:34
Yaya Üst Geçitleri Fikir Projesi Yarışması Topkapı Mevkisi
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Projeler Müdürlüğü, "Yaya Üst Geçitleri Fikir Projesi Yarışması"nı düzenliyor.

4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 23. maddesi ve "Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği"ne dayanılarak Serbest Ulusal ve Tek Kademeli olarak düzenlenen "Yaya Üst Geçitleri Fikir Projesi Yarışması"dır.

Yarışmanın konusu; İstanbul İlinin Topkapı, Fındıkzade ve Göztepe semtlerinde ekli haritalarda belirtilen yerlerde yaya üst geçitleri fikir projelerinin elde edilmesidir.
İşverenİstanbul Büyükşehir Belediyesi
Katılım Ücreti90 Türk Lirası
Yarışma TipiUlusal, Açık & Serbest, Tek Aşamalı
Katılım ŞartlarıKatılım Koşulları
Yarışmacıların Yaya Üst Geçitleri Fikir Projesi Şartnamesini elde edebilmek için Şartname ve eklerinin bedeli olan 90 TL'yi Vakıflar Bankası Valide Sultan Şubesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurum Tahsilatları 99010 Hesabı'na (yarışma ekibinde yer alacak şahıslardan herhangi birinin adına olmak üzere) "Şartname Bedeli" olarak yatırmış olmaları gerekmektedir. Şartname alabilmek için almış oldukları dekontu ve ibb.gov.tr adresinden temin edebilecekleri "Teslim Alındı Belgesi"ni (2 nüsha halinde) eksiksiz doldurulmuş olarak 18/09/2009 Cuma günü, saat 16.00'ya kadar Gençtürk Cad., Ağa Yokuşu Sokak., No:27, Laleli, Fatih/İstanbul adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

Yarışmaya katılacaklarda aranacak koşullar:

- Yarışmaya ekip başı mimar olmak üzere aralarında en az bir mimar, bir şehir plancısı ve bir inşaat mühendisi bulundurmak koşulu ile TMMOB mimarlar odası, şehir plancıları odası ve inşaat mühendisleri odasına kayıtlı üyelerden oluşan ekipler katılabilirler,
- Yarışmaya katılmak için yasal bir engeli bulunmamak,
- Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,
- Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların birinci dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,
- Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamış olmak,
- Yarışma Şartnamesi'nde öngörülen özel koşullara uymak,
- İdarece satışa sunulan şartnameyi satın alıp, isim ve adreslerini yarışma raportörlüğüne kaydettirmek,
- Yarışmayı açan idarede ve yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,
- Yarışmayı açan idare adına hareket eden danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak.

Bu şartlara uymayanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi tasarımları yarışmaya katılmamış sayılır ve isimleri yarışmaya kabul edilmeme gerekçeleriyle birlikte üyesi oldukları meslek odasına bildirilir.
Adres
Yarışma DilleriTürkçe
Yarışmanın ilan edilmesi19/06/2009
Soru sorma için son gün22/07/2009
Cevapların duyurulması31/07/2009
Son başvuru tarihi18/09/2009
Teslim tarihi06/10/2009
Jüri inceleme süresinin başlaması19/10/2009
Kazananların açıklanması30/10/2009
Kolokyum09/11/2009
Jüri ÜyeleriDanışman Jüri Üyesi
Kadir Topbaş
Şaban Erden
Yakup Demirhan
Yahya Baş
Mehmet Yıldırım

Asli Jüri Üyesi
Ali Işık Aydemir
Cemal Akça
Harun Batırbaygil
Kaya Özgen
Kevser İ. Üstündağ
Nilgün Erkan Biçer
Sinan Mert Şener

Yedek Jüri Üyesi
Esin Köymen
Sırma Turgut
Mehmet Murat Çalık
Hasan Kahraman

Raportör
Nesligül Ünal
Murat Şahin

Ödüller1. Ödül: 25.000 Türk Lirası
2. Ödül: 20.000 Türk Lirası
3. Ödül: 15.000 Türk Lirası
1. Mansiyon: 10.000 Türk Lirası
2. Mansiyon: 10.000 Türk Lirası
3. Mansiyon: 10.000 Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Rivka Geron Schild (Müellif)
Mustafa Batu Kepekçioğlu (Müellif)
Bora Yasin Özkuş (Müellif)
Mete Başar Baypınar (Müellif)
Cenk Kurtel (Müellif)
Evren Öztürk (Yardımcı)
Nil Aynalı (Yardımcı)
Roysi Ojalvo (Yardımcı)
Ali Paşaoğlu (Yardımcı)
Ekin Eliş (Yardımcı)

2. Ödül
Nimet Aydın (Müellif)
Levent Darı (Müellif)
Nalan Aygül (Müellif)
Ali Düzdağ (Yardımcı)
Esra Güven (Yardımcı)
Mürvet Şahin (Yardımcı)
Ebru Öztürk (Yardımcı)
Seda Büyükköken (Yardımcı)
Tuğrul Büyükköken (Yardımcı)

3. Ödül
Özgür Bingöl (Müellif)
İlke Barka (Müellif)
Emre Savga (Müellif)
Tuğba Bilgiç (Müellif)
Günkut Barka (Müellif)
Ebru Firidin (Müellif)

1. Mansiyon
Ömer Selçuk Baz (Müellif)
Rahmi Uysalkan (Müellif)
Ömer Selçuk Baz (Müellif)
Emine Didem Durakbaşa (Müellif)
Rahmi Uysalkan (Müellif)
Okan Dal (Müellif)
Gülay Yamanlı (Müellif)
İbrahim Bakan (Müellif)
Mehmet Cihan Poçan (Yardımcı)
Sezi Zaman (Yardımcı)
Hanefi Sekmen (Yardımcı)
Özkan Aslan (Yardımcı)
Halide Candan Zülfikar (Danışman)
Abdullah Can Zülfikar (Danışman)
Deniz Ünsal Bal (Danışman)

2. Mansiyon
Arman Akdoğan (Müellif)
Emin Balkış (Müellif)
Galip Topönder (Müellif)
ilker Çelebi (Müellif)
Felix Madrazo (Yardımcı)
Elvan Çalışkan (Yardımcı)
Alvaro Novas (Yardımcı)
Erdem Tüzün (Yardımcı)
Tan Akıncı (Yardımcı)
Selen Ercan (Yardımcı)
Ekin Damdere (Yardımcı)

3. Mansiyon
Nazmiye Öztürk (Müellif)
Gamze Bulut (Müellif)
Abdülbaki Arslan (Müellif)
Göksel Çabuk (Yardımcı)
Hakan Akaydın (Yardımcı)
Gülbahar Coşkun (Yardımcı)
Gizem Ertaş (Yardımcı)
Kenan Güvenç (Danışman)