Detayl� arama
ProjeMimarDiğer kişi
İşverenOfisKuruluş
Süreli YayınKitapYarışma
EtkinlikOkulKent
MakaleÖdül
Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > Dicle Vadisi Peyzaj Planlama Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 09/01/2008 18:30
Dicle Vadisi Peyzaj Planlama Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması
Yarışma; Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Genel Merkezi'nin danışmanlığında, "Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği" kuralları içinde; batısında Kentsel Dönüşüm Bölgesi, Askeri Güvenlik Bölgesi, Kale surları, doğusunda Dicle Üniversitesi kampüsü bulunan Dicle Vadisi'nin bir bütünlük içinde, kamu yararı esas alınarak, kent ve çevresinde yaşayanların dinlence gereksinmelerini karşılaması; kültür, sanat, bilim ve çevre değerlerinin nitelikli bir biçimde geliştirilmesi; çok sayıdaki seçenek arasından koruma-kullanım dengesini güden en işlevsel, en yenilikçi ve en ekonomik çözümlerin bulunması; vadinin kent yaşamına kazandırılması ve güzel sanatların teşvik edilmesi amacını taşımakta.
İşverenDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Katılım Şartları- Yarışma Yönetmeliği'nde belirtilen niteliklere haiz olması,
- TMMOB Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Peyzaj Mimarları Odası'na kayıtlı olması,
- Şartname satın alarak adres bırakması,
- Yer görme belgesi alması, gerekmekte.
Adres
Soru sorma için son gün08/01/2007
Teslim tarihi05/03/2007
Jüri toplantısı15/03/2007
Kazananların açıklanması30/03/2007
Jüri ÜyeleriDanışman Jüri Üyesi
Osman Baydemir
Fahrettin Çağdaş
Ayşegül Oruçkaptan
Zülküf Güneli
Mahmut Dündar
Semih Oktay
Naim Köse

Asli Jüri Üyesi
Ahmet Oktan Nalbantoğlu
Şükran Şahin
Mehmet Emin Barış
Tülay Kılınçaslan
Kemal Nalbant
Ömer Kıral
M. Remzi Sönmez

Yedek Jüri Üyesi
Hülya Dinç Atılgan
Feride Önal
Nuray Bayraktar
Nejat Sert

Raportör
Selvi Çolak
Mustafa Kutlu

Ödüller1. Ödül: 100.000 Yeni Türk Lirası
2. Ödül: 60.000 Yeni Türk Lirası
3. Ödül: 30.000 Yeni Türk Lirası
Kazananlar1. Ödül
Devrim Çimen (Müellif)
Sertaç Erten (Müellif)
Sinan Burat (Müellif)
Sultan Gündüz (Danışman)
Ercan Çitil (Danışman)
Güray Karabağlı (Yardımcı)
Esra Yavuzdemir (Yardımcı)

2. Ödül
Sunay Erdem (Müellif)
Günay Erdem (Müellif)
Mehmet Nazım Özer (Müellif)
Sinan Özden (Danışman)
Serpil Öztekin (Danışman)
Alper Çabuk (Danışman)
recep bakış (Müellif)
Kaan Tuna (Danışman)
Nihat Eyce (Yardımcı)
Meltem Kaymakoğlu (Yardımcı)
Fatma Banu Baytaş Kara (Danışman)
Uğur Kara (Danışman)
Gözde Töreyen (Yardımcı)
Pınar Özyılmaz (Yardımcı)
Adnan Aytuğlu (Yardımcı)
Aydagül İpek (Yardımcı)

3. Ödül
Murat Bektaş (Müellif)
A.Özer Karaaslan (Müellif)
Alper Biçer (Müellif)
Adnan Gödek (Danışman)
Özlem Bektaş (Danışman)
Abdullah Akgündüz (Yardımcı)
Metehan Koyaş (Yardımcı)
İzzet Timur Yardımcı (Yardımcı)

1. Mansiyon
Elif Erdine Baskın (Müellif)
İlter Arıkan (Müellif)
Enver Yılmaz (Müellif)
Yevgeniy Beylkin (Danışman)
Margarita Yordanova (Danışman)
Cevdet Baskın (Danışman)

2. Mansiyon
Nimet Aydın (Müellif)
Kezban Düzdağ (Müellif)
Nalan Aygül (Müellif)
Beyhan Buttanrı (Danışman)
Burcu Poyrazoğlu (Yardımcı)
Ali Düzdağ (Yardımcı)
Cahit Kumru Alpaydın (Yardımcı)
Gizem Altıkulaç (Yardımcı)
Mevlüde Gervan (Yardımcı)
Seda Aydın (Yardımcı)
Gülcan Kaya (Yardımcı)

3. Mansiyon
Tülay Ayaşlıgil (Müellif)
Mesut Çiftçi (Müellif)
Gökhan Alper Yedikardeş (Müellif)
Tülay Tozar (Müellif)
Ali Parsa (Danışman)
Caner Bingöl (Yardımcı)
Hande Güner (Yardımcı)

4. Mansiyon
Ervin Garip (Müellif)
Banu Başeskici (Müellif)
Esra Özbek (Müellif)
Alev Özkan (Müellif)
Güçlü Varlık (Müellif)

5. Mansiyon
Merih Feza Yıldırım (Müellif)
Serdar Uslubaş (Müellif)
Ramazan Avcı (Müellif)
Mesut Yüksel (Müellif)
Vedat Ateş (Müellif)
Orhan Demirel (Müellif)
Hamdullah Kaya (Müellif)
Seden Cinasal Avcı (Müellif)
Samet Halıcı (Danışman)
Ahmet Ordu (Danışman)
Erkan Halıcı (Danışman)
Pınar Ay (Yardımcı)
İsmail Ertuğrul Avcı (Yardımcı)
Erdal Gümüş (Yardımcı)
Namık Ziya Oktay (Yardımcı)

Satınalma 1
Cem Güray (Müellif)
Ceyhan Yücel (Müellif)
Çağrı Ayan (Müellif)
Hasan Akkar (Danışman)
Özlem Sümengen (Yardımcı)
Ezgi Türk (Yardımcı)

Satınalma 2
Ayhan Usta (Müellif)
Gülay Keleş Usta (Müellif)
Ali Kemal Şeremet (Müellif)
Engin Aktaş (Müellif)
Adem Altıntaş (Müellif)
Osman Üçüncü (Danışman)
N. Atakan Palaşoğlu (Yardımcı)
Kadir Uyanık (Yardımcı)
Abdullah Çıkrıkçı (Yardımcı)
Sıddık Güvendi (Yardımcı)
Çetin Ayık (Yardımcı)

Satınalma 3
Bahriye Gönül Tavman (Müellif)
Keriman Dilek Berberoğlu (Müellif)
Melis Billur Tolon (Müellif)
Şeyda Akkan (Müellif)
Arzu Özlem Alpaslan (Müellif)
Nedim Sağlam (Danışman)
Çiğdem Yılman (Yardımcı)
Nur Durmaz (Yardımcı)
Elif Zilan (Yardımcı)
Tuba Kaldırım (Yardımcı)
Erdem Kılıç (Yardımcı)
Elif Güle (Yardımcı)
Onur Tatver (Yardımcı)

Satınalma 4
Sedvan Teber (Müellif)
Çiğdem Hacıoğlu (Müellif)
Ş. Tuna Özaydınlık (Müellif)
Serhat Celep (Müellif)
Ümit Tarık Yaşar (Müellif)
Onur Basri Çamurlu (Müellif)
Zafer Parlak (Müellif)
Salih Karatepe (Müellif)
Hulusi Sıtkı (Müellif)

Satınalma 5
Hamdi Dostoğlu (Müellif)
Turgay Ateş (Müellif)
Aslıhan Özaslan (Müellif)
Deniz Köklü (Yardımcı)
Nusret Arslan (Yardımcı)
Abdullah Soykan (Yardımcı)

Satınalma 6
Mehmet Zeyat Hattapoğlu (Müellif)
İbrahim Alp (Müellif)
Jülide Alp (Müellif)
Mustafa Sami Demirsoy (Müellif)
Oknur Çalışkan (Müellif)
Eda Birge Eraslan (Müellif)
Bahar Başer (Müellif)
Burcu Erten (Müellif)
Demet Karaoğlu (Müellif)
Murat Biricik (Danışman)

Satınalma 7
Emine Çaşkurlu (Müellif)
Hanife Şahinbaş (Müellif)
Ömer Turan (Müellif)
Kağan Sürmegöz (Müellif)
Ahu Baturu (Müellif)
Nevra Gürsoy (Müellif)

Satınalma 8
Rauf Tunçtan (Müellif)
Leyla Uçkaç (Müellif)
Leyla Uçkaç (Müellif)
Bayazıt Oğuz Bayoğlu (Müellif)
Gözde Yücesan (Müellif)
Hazal Sarıaslan (Müellif)
Kamuran Sami (Müellif)
Hayriye Çelik (Müellif)
Ali İsmet Koçak (Danışman)
Atilla Hışır (Danışman)
A.Yıldırım Ayoğlu (Danışman)
Ozan Yılmaz (Yardımcı)
Kıvanç Kibar (Yardımcı)
Fuat Özgen Ergün (Yardımcı)
Mustafa Terzioğlu (Yardımcı)

Satınalma 9
Birge Yıldırım (Müellif)
Zeynep Ataş (Müellif)
Meltem Erdem (Müellif)
Zeren Alpagut (Müellif)
Kordal Köseoğlu (Danışman)
Ekin Aytaç (Yardımcı)