Yarışmalar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Yarışmalar > Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası Yarışması PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 10/01/2011 14:27
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası Yarışması
"Diyarbakır Yenişehir Hizmet Binası" mimari projelerinin elde edilme işi, Yenişehir Belediye Başkanlığı tarafından "Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği" kuralları içinde "Serbest, Ulusal ve Tek Kademeli" olarak yarışmaya çıkarılmıştır.

"Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası" konulu yarışmanın amacı Diyarbakır kentinin tarihsel birikiminden hareketle; kültür, sanat, bilim ve çevre değerlerinin geliştirilmesine, ekonomik, işlevsel ve yenilikçi çözümlerin seçilmesine ve güzel sanatların teşvikine uygun ortam sağlamaktır.
Katılım Ücreti25 Euro
Yarışma TipiUlusal, Açık & Serbest, Tek Aşamalı
Katılım ŞartlarıYarışmacıların, TMMOB Mimarlar Odası üyesi olmaları, şartname alarak adres bırakmaları ve yukarıda belirtilen yarışma yönetmeliğinin 15. maddesi şartlarına uyması gerekmektedir.

Yarışmacıların şartname bedeli olan 25 YTL (Yirmibeş Yeni Türk Lirası)'nı aşağıda belirtilen banka şubesi hesabına, isim belirterek yatırmaları gerekmektedir. Banka dekontunun ve teslim adresinin yarışma raportörlüğüne fakslanmasını takiben şartname ve ekleri yarışmacıların adreslerine postalanacaktır. Ayrıca; şartname ve ekleri Belediye İmar İşleri Müdürlüğü'nde ücretsiz olarak görülebilir.
Adres
Yarışma DilleriTürkçe
Yarışmanın ilan edilmesi02/03/2005
Teslim tarihi01/06/2005
Kazananların açıklanması14/06/2005
Jüri ÜyeleriAsli Jüri Üyesi
Neslihan Dostoğlu
Bülent Tarım
Kamuran Sami
Kaya Özgen
Cem İlhan

Kazananlar1. Ödül
Semra Uygur (Müellif)
Özcan Uygur (Müellif)
Necati Seren (Yardımcı)
Evren Başbuğ (Yardımcı)
Özcan Kaygısız (Yardımcı)
Özlem Taşkın (Yardımcı)
Hasan Önen (Yardımcı)

2. Ödül
Özgür Bingöl (Müellif)
İlke Barka (Müellif)
Emre Savga (Müellif)
Özgür Özer (Yardımcı)

3. Ödül
Zeki Şerifoğlu (Müellif)
Kağan Kılıç (Yardımcı)
Rahmi Gümrükçüoğlu (Yardımcı)
Belma Şerifoğlu (Yardımcı)
İlhan Altan (Danışman)

1. Mansiyon
İlker Otman (Müellif)
Melih Yüksel (Müellif)
Mesut Kıngır (Müellif)
Baran Yılmaz (Yardımcı)

2. Mansiyon
Esin Boyacıoğlu (Müellif)
Keriman Dilek Berberoğlu (Müellif)
Bahriye Gönül Tavman (Müellif)
Şeyda Akkan (Yardımcı)
Göktan İmamoğlu (Yardımcı)
Uğur Bayram (Yardımcı)

3. Mansiyon
Berna Üstün (Müellif)
Recep Üstün (Müellif)
Osman Tutal (Müellif)
İlker Kökçü (Müellif)
Özün Karadeniz (Yardımcı)
Derya Şahbaz (Yardımcı)
Eşref Dönertaş (Yardımcı)
Evrim Elevli (Yardımcı)
Eser Kahveci (Yardımcı)
Cem Şahin (Yardımcı)

Satınalma 1
Orkun Özüer (Müellif)
Kerim Çınar (Müellif)
A. Oğuz Filik (Yardımcı)
Füsun Ece Ferah (Danışman)

Satınalma 2
Murat Arif Suyabatmaz (Müellif)
Esra Doğan (Yardımcı)
Duygu Doğan (Yardımcı)

Satınalma 3
Murat Uluğ (Müellif)
Eylem Pala Uluğ (Müellif)

Satınalma 4
İlker Fatih Özorhon (Müellif)
Hasan Apaydın (Yardımcı)
Güliz Küçüközdemir (Danışman)

Satınalma 5
Yasemen Say Özer (Müellif)
Nevzat Oğuz Özer (Müellif)
Tan Kamil Gürer (Müellif)
Nihan Güzererler Sağman (Müellif)
Cenk Sağman (Yardımcı)

Satınalma 6
Ali Çalışkan (Müellif)
Ozan Öztepe (Müellif)
Derya Ekim Öztepe (Müellif)
Sinan Akarsu (Danışman)
Cem Kartal (Danışman)