Projeler
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Projeler > Papillon Belluna Golf Hotel ProjePDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 16/03/2010 12:17
Papillon Belluna Golf Hotel
Künye
Tasarım EkibiHasan Sökmen
Elektrik ProjesiPropek Mühendislik
Statik ProjesiMurat Sivka - Murat Sivka Mühendislik
Tesisat ProjesiMega-Tek&YMT Mühendislik
İç Mekan ProjesiHakan Külahçı
Mimarlık Ofis(ler)iMedi Proje Mimarlık Ltd. Şti.
İşverenMuna AŞ.
Adres
Belek
Antalya
Yapım TarihiSürüyor
Kapalı Alan130.000 m2
Proje TipiOtel / Motel
Yapım TürüBilinmiyor
Açıklama

Otel kompleksinin ana teması olarak dünyamızın tek uydusu olan “Ay” ı seçtik. Hilali bir otel projesine uygulama fikri yapılarımızın alçak katlı yaygın bir arazi kullanımına çok uygun olacağına inandığımızdan işletme için çok fonksiyonel çözümlere ulaştık. Bu formun sadece fonksiyonel ve işletme kolaylığının dışında bir de simgesel ve tanıtımda hazır imaj olması da bizi böyle bir formda çalışmaya itmiştir. Ayın hilal şekli tüm insanlar tarafından tanınan ve çeşitli eşya ve mücevher sanat eseri gibi sonsuz şekillerde kullanılan herkesin bildiği ve kolay algıladığı bir formdur.

Otel Antalya’nın Belek ilçesinde yapılmaktadır. Kompleks; Otel Bloğu, 24 adet 3+1 Villa, 7 adet 2+1 Villa, 1 adet Presidential Villa, Golf Klubü Binası, 18 delikli Golf Sahası, Spor Sahaları, havuz bar, açık ve kapalı yüzme havuzlarından oluşmaktadır. Golf kulüp binası ve sahası bu yıl içerisinde, otel bloğu ve villalar ise önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanacaktır. Toplam inşaat alanı yaklaşık 130.000 m² dir. Otel bloğu 1500 yatak kapasitelidir. Otel giriş katı, ara kat, 4 üst kat, çatı katı ve 3 bodrum kattan oluşmaktadır. Bodrum katların ikisinin önü açık deniz ve havuza bakarken en alt bodrum tamamen toprak altındadır ve teknik hacimleri barındırmaktadır. Ay formunun iki ucunda her katta yapılan geri çekilme sayesinde seyir terasları tasarlanmıştır ve böylece yayın uç kısımlarında manzaraya tamamen hakim zengin suit odalar oluşturulmuştur. Odalar; standart oda, junior suit oda, aile suit oda, büyük suit oda ve kral daireleri olarak çeşitlenmektedir. Ay formunun tam ortasında en üst iki katta manzaraya hakim kral daireleri bulunmaktadır.

Zemin katta; Otele girince 3 kat yüksekliğindeki galeri boşluğu altında, resepsiyon ve oturmalar misafirleri karşılamaktadır. Alış-veriş için dükkanlar da yine bu katta misafirlere hizmet vermektedir. Giriş aksı deniz ve havuz manzarısına dik konumda bulunmaktadır. Giriş aksında hemen karşınızda lobi bar ve oturmalar açık terasıyla birlikte manzara eşliğinde misafirlere keyif veren mekanlar sunmaktadır. Hemen yanlarda açık teraslarıyla birlikte restoranlar bulunmaktadır. Alt katlarda yine açık teraslı manzaraya hakim restoranlar, oyun salonları, kapalı spor salonu, yaklaşık 1200 kişilik konferans salonu, 2200 m² balo salonu, yaklaşık 2000m² çok amaçlı bölünebilir toplantı salonu, SPA merkezi, Squash alanı, fitness , kapalı yüzme havuzu, gece kulübü, seminer odaları, toplantı salonları bulunmaktadır. SPA merkezi; Spa havuzları, jakuzi, barlar, açık teras, masaj odaları, cilt ve vücut bakımı odaları, buhar odaları, saunalar, masaj odaları, Türk ve Osmanlı hamamlarını içermektedir.

Otelin modern konseptine uygun olarak en son teknoloji malzemeler kullanılmaktadır. Örneğin çatı örtüsü olarak likit membran malzeme kullanılmaktadır.

Görüntüler