Projeler
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Projeler > Uluç Evleri Uygulanmış ProjeArkiv Seçkileri'nde Yer AlmıştırPDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Son güncelleme tarihi : 23/06/2008 11:59
Uluç Evleri
Künye
Tasarım EkibiBilal Ateş
Oya Ateş
Yardımcı MimarFunda Alyanak
Mimarlık Ofis(ler)iO&B Mimarlık Ltd. Şti.
İşverenO&B Mimarlık Ltd. Şti.
Adres
Gürsu Mah. 353 Sok.
Konyaaltı
Antalya
Proje Tarihi2005 - 2005
Yapım Tarihi2005 - 2007
Arsa Alanı4.493 m2
Kapalı Alan6.220 m2
Proje TipiKonut Sitesi / Grubu
Yapım TürüBetonarme
Açıklama

O&B Mimarlık olarak başlattığımız konsept proje ve yapı üretiminde ulaştığımız son nokta Uluç Evleridir. Bu yapıda maksimum kullanıcı memnuniyeti ön planda tutulmuş ve daire büyüklükleri 4+1 olarak tasarlanmıştır. Blokların birbiri ile olan mesafesi, ortak alanın kullanımındaki rasyonellik,daha siteye girerken sizleri özel bir mekanda olduğunuz hissini vermektedir. Bu büyüklükteki daire kullananlar ve binalardaki bu ayrıntılara önem veren kullanıcılar sosyal konut kullanıcılarından farklı istekler ön görmektedirler. Bizler bu kullanıcılara cevap verebilmek için otoparkları toprak seviyesi altına alıp zemin kotu yüksek tutularak girişte ,yaya ve taşıt trafiğini tamamen ayırdık, zeminde binalar dışında ki tüm alanlar peyzaj düzenlemesi ,çocuk oyun alanı ve yüzme havuzu gibi fonksiyonlar ile bina sakinlerinin kullanımına bıraktık. Antalya'nın kışın yağışından yazın güneşinden korunarak evlerine ulaşma imkanı da sağlandı. Otoparklara sağlanan doğal havalandırma kullanıcıların yer altında bile kendilerini güvende hissetmelerini sağlamıştır. Binaları dış cephelerinde kullanılan mekanik taş kaplama bu bölgeden çıkan limra taşı honlu olarak kullanılmıştır, bu sayede binaların büyük kısmında boya sorunu süresiz çözülmüş aynı zamanda taş kaplama ile beraber yapılan mantolama imalatı ile üst düzeyde bir izolasyon sağlanmıştır.

Site 2 blok daireler ve 2 adet de villadan oluşmaktadır. Villaların kapalı otopark içerisinde kendi özel parkından da bloklarda olduğu gibi direkt olarak evine ulaşılabilmektedir. Villalar akıllı ev teknolojisine sahip olup aydınlatma, güvenlik ve tüm elektrikli ev aletleri bu sisteme bağlanabilmektedir.Tüm daireler yerden ısıtma, yangın, hırsız ve gaz alarmına sahiptirler. Otoparklar, çevre duvarları kamera kontrolü altında ve 24 saat güvenlik sistemine bağlıdır. Bütün ahşap imalatlar tarafımızdan tasarlanmış ve üretimi kendi atölyelerimizde yapılmıştır. Tasarım ve uygulayıcının aynı kişi olması tüm detayların sorunsuz ve estetik çözüme ulaşmasını sağlamıştır.

Bu projede ki temel amaç, fonksiyon çözümleri, olası problemler ve toplu yaşam sorunlarına bakışımız, kullanıcı konforu ile insanların evlerini yaşam alanlarını sevmelerine sağlamaktır. çünkü biz şunu biliyoruz ki binaları yaşatan ve koruyacak olan, orada yaşayanlardır. Siz ne yaparsanız yapın onu değerli kılacak olan içinde yaşayanlar ve yaşayacak olanlardır.

 

Görüntüler
FotoğrafFotoğrafFotoğraf
FotoğrafFotoğrafFotoğraf
FotoğrafFotoğrafFotoğraf
FotoğrafFotoğrafFotoğraf
FotoğrafFotoğrafFotoğraf
FotoğrafFotoğrafFotoğraf
FotoğrafFotoğrafFotoğraf
Vaziyet PlanıZemin Kat PlanıNormal Kat Planı
3. Kat Planı4. Kat Planı