Mimarlar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
Arkiv > Mimarlar > Gökhan Avcıoğlu Kalıcı linkPDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Gökhan Avcıoğlu
Kişisel Bilgiler
Eğitim ve Meslek Hayatı
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Projeleri
Kişisel Bilgiler

Ankara'da doğan Gökhan Avcıoğlu, mimarlık öğrenimini Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. Özlem Ercil Avcıoglu ile birlikte 1994’te kurdukları GAD (Global Architectural Development) mimarlık bürosunda, değişik işlevlerde yapılar tasarlayıp inşa ediyor.

2000-2007 yılları arasında İstanbul’da Yıldız Teknik ve İstanbul Teknik Üniversiteleri'nde öğretim üyeliği yaptı. 2007 yılından bu yana Paris’te bulunan Ecole Speciale D’Architecture’da öğretim üyeliği yapmaktadır. Paris’teki stüdyosunda öğrencileri ile birlikte Fransa ve Avrupa için şehir için çeşitli projeler üretiyorlar.

Gökhan Avcıoğlu ve GAD projeleri 2002’de Galerist İstanbul ve Minima Art Philadelphia, Amerika’da; 2003 ve 2004’de Miami Bienali’nde, 2005’de Rotterdam Mimarlık Müzesi ve Londra Kraliyet Sanat Akademisi’nde sergilenmiş, 2010’da da Los Angeles’da sergilenecek. 2008 Nisan ayında Milano’da gerçekleşen Block sergisinde de Gökhan Avcıoglu’na ait çeşitli şekillerde tasarlanmış objeler yer aldı.

Hakkındaki yazılar, projeleri, röportajları ve makaleleri uluslararası gazete, dergi, TV ve kitaplarda yayınlandı. İşleri ve röportajları BBC ve Channel 4'da, Wallpaper, Surface, City magazine, World Houses Now, Urban Houses and Cafés, Restaurants, and Bars, Atlas of Contemporary Architecture, Modern Interiors Cool Restaurants in Istanbul gibi çok sayıda kitapta; A+U, Blueprint, Surface, Architectural Digest, Abitare, Monument, Monitor, Dwell, Interior Design, Architectural Record’un İnternet dergisi, AIA New York Chapter’ın dergileri Oculus, Architectural Review gibi dergilerde; New York Post ve Washington Post gibi birçok gazetede yayınlandı.

Gökhan Avcıoğlu, 2002’den bu yana İstanbul ve New York’ta çalışıyor ve yaşıyor.

Doğum Yeri ve TarihiAnkara, 1960
Güncel OfisiGAD Global Architectural Development (Ortak)
Eğitim ve Meslek Hayatı
Önceki OfisleriGA Architects (Ortak) (1994 / 2000)

LisansSelçuk Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1983)
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Ödül Aldığı Yarışmalar
Jüri ÜyelikleriÖdüllerYarışmalar
Proje Ödülleri
Yazıları
Hakkındaki Yazılar
Katıldığı Etkinlikler
Eğitim Çalışmaları
Projeleri