Mimarlar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
Arkiv > Mimarlar > Seda Bildik Erdoğmuş Kalıcı linkPDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Seda Bildik Erdoğmuş
Kişisel Bilgiler
Eğitim ve Meslek Hayatı
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Projeleri
Kişisel Bilgiler
1971’de İstanbul’da doğdu. 1995’te MSÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1998’de YTÜ Mimarlık Bölümü’deki yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 1995 yılından beri Selçuk Erdoğmuş’la beraber kurdukları Proje Dizayn Mimarlık’ta mimari tasarım, proje ve uygulama çalışmalarını sürdürmektedir.

Seda Bildik, 2001 yılında YEM Stand Ödülü’nü, 2007 yılında CGD(Cihangir Güzelleştirme Derneği) bünyesinde yaptığı “Cihangir’in Çocukları” projesiyle, fikir sunum dalında, Mimarlar Odası XI. Ulusal Mimarlık Ödülü’ne değer bulundu. İstanbul Mimarlar Odası Büyükkent Şubesi Çocuk ve Mimarlık Komisyonu’nda ve İnsan Yerleşimleri Derneği’nin Sulukule Çalışma Grubu’nda çalışmalarına ve araştırmalarına devam etmektedir. Ayrıca ÇEKÜL Vakfı ve CGD(Cihangir Güzelleştirme Derneği) ile atölyeler, sunumlar ve geziler yürütmektedir. Mimarlık, kent yaşamı ve kentin çocuklar üzerindeki etkilerine dair yazıları çeşitli dergilerde yayımlanmaktadır.

Oğlu Derin ve eşi Selçuk Erdoğmuş ile beraber Cihangir’de yaşamaktadır.
Doğum Yeri ve Tarihiİstanbul, 1971
Güncel OfisiProje Design Mimarlık Ltd.Şti. (Ortak)
Eğitim ve Meslek Hayatı
Lisans ÜstüYıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1998)
LisansMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1994)
Lisans Öncesi EğitimiSuadiye Lisesi (1988)
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Jüri ÜyelikleriYarışmalar
Ödüller
Yazıları
Katıldığı Etkinlikler
Projeleri