Mimarlar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
Arkiv > Mimarlar > Selçuk Erdoğmuş Kalıcı linkPDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Selçuk Erdoğmuş
Kişisel Bilgiler
Eğitim ve Meslek Hayatı
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Projeleri
Kişisel Bilgiler
1968’de İstanbul’da doğdu. 1987’te Galatasaray Lisesi’nden, 1994’te MSÜ Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1995 yılından beri Seda Bildik ile beraber kurdukları Proje Dizayn Mimarlık’ta mimari tasarım, proje ve uygulama çalışmalarını sürdürmektedir.

Selçuk Erdoğmuş, 2001 yılında YEM Stand Ödülü’ne değer görüldü. 2002 yılında firmanın Cezayir bölge ofisini kurdu. Böylece Proje Dizayn, paralel mimari tasarım ve projelendirme faaliyetlerinde uluslararası mimari platformlara ilk adımı atmış oldu. 2004 yılından beri Cezayir Mimarlar Odası’na kayıtlıdır.

1987 yılından bugüne çeşitli STK’larda yöneticilik görevi üstlenmektedir. Cihangir Güzelleştirme Derneği Başkanı, Galatasaray Eğitim Vakfı ve Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı’nda yönetim kurulu üyesidir. Geleneksel halk dansları çalışmalarının yanı sıra, etnik danslarının farklı bir açıdan yorumlayarak, “Gölge Düştü Dağlara”, ”Elbet bir gün…” ve “Kısırdöngü” isimli dans tiyatrosu çalışmalarını sahneye koymuştur. Kentsel koruma, kentlilik bilincinin yerleşmesi konusunda yapılan çeşitli alanlarda gönüllü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Oğlu Derin ve eşi Seda Bildik ile beraber Cihangir’de yaşamaktadır.
Doğum Yeri ve TarihiAnkara, 1968
Güncel OfisiProje Design Mimarlık Ltd.Şti. (Ortak)
Eğitim ve Meslek Hayatı
LisansMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1994)
Lisans Öncesi EğitimiGalatasaray Lisesi (1987)
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Ödüller
Yazıları
Projeleri