Mimarlar
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
Arkiv > Mimarlar > Nurbin Paker Kahvecioğlu Kalıcı linkPDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
Nurbin Paker Kahvecioğlu
Kişisel Bilgiler
Eğitim ve Meslek Hayatı
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Projeleri
Kişisel Bilgiler
Nurbin Paker Kahvecioğlu, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Aynı üniversitede, "Mimari Tasarımda Biçim Grameri: Metro İstasyon Tasarımı" başlıklı tez çalışması ile 1992 yılında yüksek lisans derecesi; 2001 yılında da "Mimari Tasarım Eğitiminde Bilgi ve Yaratıcılık Etkileşimi" başlıklı doktora tez çalışması ile doktor ünvanı aldı.

1991 yılında Araştırma Görevlisi olarak başladığı akademik görevini halen aynı kurumda öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. 1995 ve 1996 yıllarında İngiltere, University of Newcastle Upon Tyne-CARDO'da; 1998-2000 yılları arasında ABD, University of Cincinnati-DAAP (College of Design, Architecture, Art and Planing)'de misafir araştırmacı olarak bulundu. Nurbin Paker, İTÜ Mimarlık Fakültesinde, lisans eğitiminin çeşitli dönemlerinde ve tezsiz yüksek lisans programında proje yürütücülüğü yapmaktadır ve akademik olarak ayrıca farklı araştırma, workshop, yarışma, sergi, konferans etkinlikleri ile teorik derslerde görev ve yürütücülükler üstlenmektedir.

Genel ilgi alanları içinde, mimari ve kentsel tasarım, kentsel dönüşüm, tasarımda temsiliyet, deneysel tasarım metodolojileri, mimari tasarım eğitiminde yaratıcılık, moda ve mimarlık sayılabilir.

Bugüne kadar katıldığı mimari ve kentsel tasarım yarışmalarında ödül, mansiyon ve satınalma dereceleri kazandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası, Çorlu Canlife Konutları, Antalya Karaalioğlu Parkı Yenilemesi, İTÜ Gölet Yurtları, İTÜ Gümüşsuyu Öğrenci Yurdu Yenilemesi, İTÜ Moda Okulu İç Düzenlemesi, İTÜ Maden Fakültesi Ağır Laboratuvar Binası uygulanmış ve uygulanmakta olan projelerindendir.

Mimarlık çalışmalarını Hüseyin Kahvecioğlu ile sürdürmektedir.
Doğum Yeri ve TarihiRazgrat, 1969
Eğitim ve Meslek Hayatı
Akademik Görevleriİstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1991 - Sürüyor)
Doktoraİstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Bölümü (2001)
Lisans Üstüİstanbul Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Bölümü (1992)
Lisansİstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1989)
Mesleki Etkinlikler, Yayınlar ve Başarıları
Ödül Aldığı Yarışmalar
Jüri ÜyelikleriYarışmalar
Ödüller
Yazıları
Katıldığı Etkinlikler
Projeleri