Etkinlikler
ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPQRSŞTUÜVWXYZ
1920-291930-391940-491950-591960-691970-791980-891990-992000-092010-19
Arkiv > Etkinlikler > X. İstanbul Bienali - Stüdyokahem / Masum Hareket PDF versiyonuFavorilerinize EkleyinRapor EtArkadaşına GönderSayfayı Yazdır
X. İstanbul Bienali - Stüdyokahem / Masum Hareket

"Masum Bir Eylem" Kadıköy Halkevi'nde (KAHEM) ceşitli atölyeler, tartışma serileri, kütüphane sergisi ve bir de gazete yayını gercekleştirecek. Bina 1938 yılında Cumhuriyet Dönemi'nin önde gelen mimarlarından Rüknettin Güney tarafından Kadıköy'ün kalbinde inşa edilmişti.
Erken Cumhuriyet Dönemi'nin en sembolik kurumlarından olan Halkevleri, modernitenin değerleri, ilkeleri ve ideolojilerini yansıtma ve yayma işlevini görmek üzere tasarlanmışlardır. Bu bakış açısından halkevleri, Cumhuriyet ideolojisinin işlevselci tavrını kamusala açan ve Türkiye'nin modernite projesini dilllendiren temsili kurumlardır. studyoKAHEM binayı proje mekanı olarak seçerek hem ulus - devlet ideolojisi, modernite ve mekan pratikleri arasındaki ilişkilere yönelik masumca sorular sormayı, hem de binanın cağdaş etkinliklere nasıl karşılık vereceğini tecrübe etmeyi amaçlıyor.
Bir işbirliği olarak Alman mimarlar Philipp Misselwitz ve Tim Rieniets'in “City of Collision” projesi de sergi, kitap tanıtımı ve panel tartışması şeklinde programda yer alıyor.
10. Uluslararası İstanbul Bienali resmi katılımcısı olan "Masum Bir Eylem (studyoKAHEM)" projesi, bienal küratörü Hou Hanru'nun işbirliğiyle tasarlandı.
studyoKAHEM (alfabetik sirayla): Boğaçhan Dündaralp, Mert Eyiler, Funda Uz Sönmez, Hakan T.Şengün, Pelin Tan, Ertuğ Uçar, özlem ünsal, Şevin Yıldız.
studyoKAHEM bagimsiz mimarlik ve kent arastirmalarina odaklanan bir kolektiftir. Kolektif uyeleri gerek Istanbul, gerekse baska sehir ve ulkelerde sergi organizasyonu, arastirma, egitim ve atolyeler gibi cesitli etkinliklerde gorev almislardir ve halen etkinliklerini surdurmektedirler.
 

Etkinliğin YeriKadıköy Halk Eğitim Merkezi (KAHEM)
Etkinlik TipiBienal
Başlangıç Zamanı08/09/2007
Bitiş Zamanı04/11/2007
KatılımcılarBoğaçhan Dündaralp (Düzenleyen)
Mert Eyiler (Düzenleyen)
Hakan Tüzün Şengün (Düzenleyen)
Pelin Tan (Düzenleyen)
Ertuğ Uçar (Düzenleyen)
Funda Uz Sönmez (Düzenleyen)
Özlem Ünsal (Düzenleyen)
Şevin Yıldız (Düzenleyen)